„UŚMIECHNIJ SIĘ MAMUSIU” – ZAJĘCIE OTWARTE W „JAGÓDKACH”

„UŚMIECHNIJ SIĘ MAMUSIU” – ZAJĘCIE OTWARTE W „JAGÓDKACH”

23 maja 3 -latki z grupy ” Jagódki, zaprosiły swoje mamy do swojego przedszkola z okazji zbliżającego sią Dnia Mamy. Spotkanie to miał zgoła inny charakter niż dotychczasowe spotkania, było to zajęcie otwarte. Dzieci w skupieniu miały okazję obejrzeć teatrzyk ” O małej żabce, która mamy nie słuchała”, po którym nastąpiła pogadanka o zachowaniu malej żabki. Następnym punktem spotkania były zabawy muzyczne wg. Metody Betii Strauss, które ukazywały poziom rozwoju koordynacji wzrokowo ruchowej u dzieci a które to sprawiają im wielką radość bo jak wiadomo muzyka i ruch to ulubiona forma zabawy „Jagódek”. Oczywiście nie mogło zabraknąć piosenek o tematyce związanej ze zbliżającym się Dniem Mamy, które to dzieciaki wspaniale odśpiewały. Na zakończenie spotkania, wszyscy zasiedli do stołu na którym gościły słodkości przygotowane przez mamy . Tort mamy Zuzi zrobił furorę wśród gości. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu spotkania oraz za przybycie do przedszkola.

Zajęcia otwarte dla rodziców to spotkania, dzięki którym możemy zobaczyć, jak funkcjonuje nasze dziecko w grupie przedszkolnej, jakie ma problemy i trudności. To czas poświęcony tylko dzieciom. Dobrze jest, gdy mama lub tata uczestniczy w takich spotkaniach. W ten sposób wzmacniamy więzi rodzinne i poczucie wartości naszych pociech. Dajemy sygnał naszym dzieciom, że to co robią codziennie w przedszkolu jest dla nas ważne.

Beata Wolska, Katarzyna Zasada