V RADOMSZCZAŃSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI Z PRZEDSZKOLAKAMI

Już po raz piąty przez nasze miasto przemaszerował Orszak Trzech Króli, w który włączyły się przedszkolaki z naszej placówki wspólnie z rodzicami. Po mszy św. w kościele św. Lamberta orszak ulicami miasta przeszedł do kościoła Królowej Polski, by pokłonić się Nowonarodzonemu Dzieciątku. Wysłuchać tam można było chórów Moniuszkowców, Cantabile oraz szkolnego ZSG nr 5. O oprawę artystyczną zadbał Teatr Źródło.

Z okazji Orszaku Trzech Króli zorganizowany został także konkurs plastyczny

Przybieżeli do Betlejem”. Jego uczestnikami z naszego przedszkola były dzieci: Borys Matynia, który otrzymał I nagrodę oraz Adrian Gniatkowski, Nikola Kosmala, Maja Pietras, Aleksandra Kowalczyk, Natalia Przybylska, Julia Mucharska, Julia Sękowska, Jakub Załóg, Aleksander Chlastacz, Kacper Pawełoszek, Wiktor Popiołek. Prace dzieci nagrodzone książkami zamieszczone zostały na okolicznościowej wystawie. Organizatorami przedsięwzięcia były: Urząd Miasta, ZSG 1 oraz Kolegiata św. Lamberta, koordynatorem ze strony placówki Barbara Kabzińska.

Barbara Kabzińska