WARSZTATY WIELKANOCNE W „MUMINKACH”

18.03.2016 roku w grupie „Muminków” odbyły się warsztaty wielkanocne.
Podczas spotkania dzieci wraz z rodzicami wykonywały ozdoby wielkanocne, min „Zajączka w trawie”, jajka ozdabiane różnymi technikami( maczanie w galaretce, obsypywanie styropianowymi kulkami, malowanie lakierem do paznokci, przyklejanie ozdób).
Warsztatom towarzyszył występ dzieci w przebraniach kurczątek.
Po życzeniach świątecznych można było degustować „babę wielkanocną” i inne pyszności przygotowane przez rodziców. Spotkanie zakończyło się zrobieniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

DSC_0092        DSC_0103

DSC_0109        DSC_0129
Celem imprezy było integrowanie grupy poprzez podejmowanie wspólnych, twórczych działań związanych z organizacją uroczystości i poprzez umiejętności porozumiewania się w działaniach, zapoznanie z tradycjami związanymi ze świętami wielkanocnymi,
(zwyczaje i tradycje, malowanie jajek, święconka, palma) oraz wspólne wykonywanie ozdób świątecznych.

Opracowanie:
Barbara Szewczyk