„WIELKANOC” W GRUPIE 6 A „BIEDRONKI”

„WIELKANOC” W GRUPIE 6 A „BIEDRONKI”

W okresie poprzedzającym Wielkanoc dzieci z grupy uczestniczyły w festiwalu „ Wszystko, co polskie” przedstawiając wiązankę tańców i obrzędów wielkanocnych, na którym zdobyły I nagrodę. Brały także udział w konkursie „ Wielkanocna pisanka” i uczestniczyły w lekcji muzealnej prowadzonej przez p. Barbarę Sitek – kustosza Muzeum Regionalnego.
Dzięki warsztatom plastyczno- konstrukcyjnym z rodzicami , odbytym w dniu 10. 04.2017r. mogły wykazać się inwencją twórczą wykonując wspólnie z rodzicami prześliczne ozdoby wielkanocne. W grupie odbyło się także zajęcie otwarte dla rodziców prowadzone w oparciu o elementy Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz – Wprowadzenie litery „ j”. Wszystkie te działania miały na celu kultywowanie tradycji, obrzędów i zwyczajów wielkanocnych, prowadziły do poszerzania doświadczeń plastyczno- konstrukcyjnych i badawczych dzieci, kształtowały umiejętności manualne, matematyczne, czytelnicze i muzyczne dzieci.

Barbara Kabzińska