”Wielkanocne jajko – origami płaskie z koła” – warsztaty plastyczne dla najmłodszych.

Origami nie tylko bawi, ale i uczy. Rozwija zdolności manualne dziecka, kształtuje estetykę, a poprzez precyzję wykonania pracy, ćwiczy skupienie uwagi i cierpliwość. Ponadto rozwija wyobraźnię i pozwala miło spędzić czas.

We wtorek 12 kwietnia przedszkolaki z grup: „Pszczółki”, „Misie”, „Zajączki”, „Motylki”, „Słoneczka” i „Skrzaty”  uczestniczyły w warsztatach plastycznych pt.: ”Wielkanocne jajko – origami płaskie z koła”.

Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się jak z kilku kółeczek powstaje zajączek, czy żółte kurczątko, a następnie same przystąpiły do wykonania postawionego przed nimi zadania.

Zabawy z kołami origami dostarczyły przedszkolakom wiele radości i satysfakcji, a efekt końcowy ich pracy był niesamowity. Wielkanocne jaka ozdobione przez maluchy prezentowały się wspaniale.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Motylki” wykonujące na jajkach kurczątka z kół origami.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Zajączki” wykonujące na jajkach zajączki z kół origami.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Skrzaty” wykonujące na jajkach kurczątka z kół origami.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Pszczółki” z wykonanymi przez siebie zajączkami z kół origami.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Słoneczka”, które prezentują wykonane przez siebie Wielkanocne jajeczka.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Misie”  podczas naklejania kółeczek na jajka.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Misie”, które prezentują wykonane przez siebie Wielkanocne jajeczka.

ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT

Beata Kowalska i Joanna Ligęza