Wycieczka 6 -latków do Krasiejowa

Tradycją naszego przedszkola jest wyjazd najstarszych grup przedszkolaków na wycieczkę autokarową. W tym roku kierunkiem docelowym 6 latków ” Jagódek” oraz „Żabek”  był Krasiejów – Park Dinozaurów.

Przedszkolaki 10.06.2022r. wraz z opiekunami oraz Panią Dyrektor, wyruszyły wczesnym rankiem po przygodę do krainy dinozaurów .

Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Zbiórka odbyła się około godziny siódmej.  Na miejscu byliśmy około dziesiątej. Podróż rozpoczęliśmy od Tunelu Czasu. Przenieśliśmy się w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia  nie istniało. Animacja rozpoczęła się od Wielkiego Wybuchu, poznawaliśmy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Najpierw galaktyk, później naszego układu Słonecznego, Ziemi, atmosfery a na końcu życia.

Kolejnym etapem była ścieżka edukacyjna. Trwała ona około dwóch godzin. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Było ich tam około 70 gatunków!

Na terenie JuraPark mogliśmy również odwiedzić park rozrywki! W jego sercu stał ogromny statek piracki. Wszyscy musieliśmy na niego iść ! Świetnie się na nim bawiliśmy. Obok parku znajdował się plac zabaw. Był ogromny. Około 12 udaliśmy się na warsztaty. Mogliśmy na nich zabawić się w archeologów. Na zakończenie wycieczki czekało na Nas kino 5 D i wspaniała opowieść o wodnym świecie prehistorycznych gadów,

 

Beata Wolska

Katarzyna Zasada

Barbara Knop

Monika Kapica