WYSTAWA PRAC PT. „BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI” W MBP FILIA NR 2

Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest czytanie dzieciom od najmłodszych lat, jaka powinna być rola książki w życiu człowieka oraz jak czerpać wiedzę z książek nie niszcząc ich. O tym wszystkim nasze przedszkolaki dowiadują się podczas realizacji treści programowych, które mają na celu zaszczepić w nich zadatki przyszłych czytelników. Pomaga nam w tym pani Ewa, która na co dzień pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, a w czwartki przychodzi do nas na czytanie.

Pani Ewa czyta dzieciom bajkę

Przedszkolaki z przyjemnością słuchają czytanych  bajeczek. Pani Ewa zachęca również dzieci do odwiedzenia biblioteki, wypożyczania książek i poznawania nowych bohaterów oraz ich przygód. W podziękowaniu za poświęcony czas dzieci z grup trzylatków: „Kotki” i „Maki” przygotowały pokolorowane sylwety bohaterów popularnych bajek. Z tych kolorowanek powstała wystawa pt. „Baśnie, bajki, bajeczki”, którą można oglądać w Filii nr 2 na ul. Piastowskiej do końca miesiąca lutego.

Wystawa prac dzieci

Wystawa prac dzieci w bibliotece

Z niecierpliwością czekamy na kolejne czwartkowe spotkanie z Pani Ewą.
Opracowanie:
Katarzyna Stefańczyk
Barbara Szewczyk