„Z DZIEJÓW PAPIERNICTWA” – WYCIECZKA BIEDRONEK

W dniu 8 listopada 6- latki A uczestniczyły w Muzeum Regionalnym w Radomsku w wystawie i warsztatach papierniczych „ Z dziejów papiernictwa” ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój. Dzięki wycieczce poznać mogły historię powstania papieru od pradziejów do czasów współczesnych, obejrzeć różne maszyny i urządzenia służące do produkcji papieru lub do wykonywania na nim druku. Każde z dzieci samodzielnie czerpało papier z kąpieli wodnej, pisało na maszynie do pisania, oglądało różne rodzaje papieru i stworzone na nich prace plastyczne i znaki wodne. Dzieci mogły też pobawić się papierowymi zabawkami. Wyprodukowany przez dzieci papier wykorzystany będzie w przedszkolu do stworzenia obrazków- prezentów. Dzięki warsztatom dzieci mogły się także dowiedzieć o konieczności szanowania papieru w kontekście ekologicznym i społeczno-moralnym.

dscf7767     dscf7774

dscf7782