Z JANEM BRZECHWĄ O ZDROWIU

„Jagódki” przystąpiły do realizacji XVI Akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Pierwszy blok tematyczny poświęcony został higienie jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się z niego jak powinny prawidłowo dbać o ząbki i co warto jeść, aby były one zdrowe.
Nauczycielka zaprezentowała ilustracje przedstawiające zęby mleczne i stałe. Dzieci poznały rodzaje zębów u człowieka, wiedzą do czego służą zęby przednie i zęby trzonowe.
Nauczycielka przekazała dzieciom, po co człowiekowi zęby i jaką rolę pełnią one dla organizmu. Uzmysłowiła dzieciom negatywny wpływ próchnicy na zębach.
Wiersz Jana Brzechwy „Natka szczerbatka” stał się pretekstem do wprowadzenia obowiązkowego mycia zębów po posiłku i higieny jamy ustnej.

20151028_104452              20151028_104628

Katarzyna Zasada