„Z kulturą przy stole”

„Savoir Vivre”

Przedszkolaki z grupy 5,6 latków biorą udział w cyklicznych spotkaniach Savoir Vivre. Dobre maniery, czyli savoir vivre dla dzieci. Są  to zajęcia z zakresu edukacji kulturalno-społecznej, poświęcone zasadom dobrego wychowania w różnych sytuacjach.

Pierwsze zajęcie miało miejsce 28.01.2022r. i dotyczyło zasad kulturalnego spożywania posiłków. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. . ” Z kulturą przy stole”.

Oto kilka poruszanych zagadnień:

• Jak się zachować w miejscach publicznych (winda, autobus, teatr, kino)
  • W restauracji (jak się zachować)
  • Magiczne słowa – klucze dobrego zachowania (proszę, dziękuję, przepraszam – kiedy, jak, dlaczego?)
  • Savoir vivre w przedszkolu (zachowanie wobec nauczycieli i kolegów)
  • Umiejętnie jeść to sztuka (zwyczaje i reguły obowiązujące przy stole: tajemnice sztućców, serwetek, jak usiąść, kiedy zacząć, jak skończyć, sytuacje awaryjne przy stole)

Cykliczne spotkania będą realizowane dwa razy  w miesiącu a zakończone zostaną w czerwcu  Quizem .