Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT W „BIEDRONKACH”

W dniu 11.03.2016 r. w grupie 5- latki A odbyła się lekcja matematyki przeprowadzona przez zaproszonego nauczyciela kl. I ze Szkoły Podstawowej nr 6 p. Monikę Kępę, prywatnie mamę Macieja. Celem lekcji było rozwijanie myślenia matematycznego na materiale konkretnym, utrwalenie wiadomości nt. figur geometrycznych oraz rozwijanie myślenia analityczno – syntetycznego i poznania wielozmysłowego. W czasie zajęć dzieci rozpoznawały figury geometryczne po dotyku, charakteryzowały ich wygląd, tworzyły obrazek z figur geometrycznych wg instrukcji prowadzącego oraz samodzielnie odtwarzały prezentowany przez nauczyciela wzór. Na podstawie opisu odgadywały , o którym rysunku myśli prowadząca. Podsumowaniem i sprawdzianem kompetencji matematycznych dzieci było wykonanie przez nich pracy plastycznej w oparciu o narysowaną na kartce figurę geometryczną.

DSC05793           DSC05797

DSC05799          DSC05800

Wszystkie dzieci podczas zajęcia spisały się znakomicie. Dziękujemy pani Monice za atrakcyjne zajęcie, zaangażowanie i wspaniałe przeżycia dzieci.

Barbara Kabzińska