ZABAWY BADAWCZE     Z      LABORANTEM

ZABAWY BADAWCZE Z LABORANTEM

W dniu 15. 06. 2016 r. w gr. 5 A „Biedronki” gościliśmy laboranta- p. Żanetę Popiołek, mamę Wiktora, która przybliżyła nam pracę wykonywanego zawodu. Dzięki naszemu gościowi mogliśmy obserwować wiele przeróżnych doświadczeń z wykorzystaniem magnesu, wody, octu, oleju, sody, pieprzu, barwników, bibuły, balonów, konfetti, płynu do zmywania, świecy. Dzieci z zadziwieniem i zaangażowaniem brały udział w przeprowadzanych zabawach badawczych oraz słuchały objaśnień laboranta. Każdy z radością zasiadał przed mikroskopem i obserwował budowę położonego na szkiełku materiału.

DSC06613       DSC06617

DSC06622       DSC06626

DSC06633       DSC06644

Pani Żaneta pokazała także dzieciom bardzo niebezpiecznego dla człowieka kleszcza. Każdy mógł zobaczyć go w dużym powiększeniu z pomocą lupy. Dowiedzieliśmy się, że kleszcze nie lubią białego koloru, że do lasu powinniśmy zakładać długie spodnie i bluzy z długim rękawem. Dzieci zrozumiały także, jak niebezpieczny może być zawód laboranta i dlaczego laborant musi pracować w rękawiczkach oraz jak ważne jest mycie rąk. Dziękujemy naszemu gościowi za niezapomniane spotkanie.

Barbara Kabzińska