Zabawy edukacyjne z okazji Dnia Ziemi w grupie Słoneczka

W dniu 22.04.2022r. w grupie Słoneczka odbyły się zabawy edukacyjne w związku z Dniem Ziemi. Celem tych zabaw było zachęcanie dzieci do dbania o środowisko, poznawanie właściwości fizycznych wybranych odpadów, kształtowanie nawyków proekologicznych, rozwijanie umiejętności klasyfikowania odpadów. Dzieci bawiły się z użyciem chusty animacyjnej, która symbolizowała Ziemię. Należało posprzątać znajdujące się na niej odpady zgodnie z zasadami ich segregacji. Przedszkolaki badały ich właściwości i odkładały je na odpowiednie miejsca oznaczone kolorami. W zabawie plastycznej czterolatki przedstawiły swoje umiejętności dotyczące segregowania odpadów. W tym dniu towarzyszyła dzieciom ekologiczna piosenka, której refren chętnie śpiewały.

„Do żółtego kosza to co plastikowe,

a do zielonego szkiełka kolorowe.

Do brązowej torby wrzućcie trawę dzieci,

a do torby czarnej pozostałe śmieci.

Nie śmiecimy, nie brudzimy, o przyrodę dbamy.

Posprzątamy całą Ziemię, bardzo ją kochamy.”

mgr Zofia Polityło

Opis zdjęcia

Grupa dzieci stoi w sali przedszkolnej wokół chusty animacyjnej, na której znajdują się różne odpady.

Opis zdjęcia

W sali przedszkolnej stoi chłopiec przy stoliku, na którym leżą kartki w kolorze niebieskim, żółtym i zielonym. Na kartkach znajdują się przedmioty z papieru, plastiku i szkła. Na dywanie wokół chusty animacyjnej siedzą dzieci.

Opis zdjęcia

Grupa dzieci siedzi na dywanie w sali przedszkolnej wokół chusty animacyjnej na której znajdują się prace plastyczne przedstawiające kolorowe pojemniki na różne odpady.