ZABAWY Z BUM BUM RURKAMI W GRUPACH MŁODSZYCH

Bum Bum Rurki to nieograniczone możliwości zabawy oraz edukacji muzycznej. Muzykowanie za pomocą kolorowych rurek jest doskonałym wstępem do nauki gry na innych instrumentach. Bum Bum Rurki świetnie sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii oraz harmonii.

Bum Bum rurki wykonane są z bezpiecznego tworzywa, są lekkie i dokładnie nastrojone, a ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Granie polega na uderzaniu nimi o dowolną powierzchnię, np. o. ławkę, krzesło lub kolano czy wnętrze dłoni – kolorowe rurki wydobędą określone, harmonijne dźwięki. Ich prosta budowa i jasne zasady użytkowania pozwalają w szybki i interesujący sposób wprowadzić zarówno maluchy, jak i dorosłych w fascynujący świat muzyki. W czasie ferii przedszkolaki z grup młodszych miały okazję wziąć udział w zajęciach muzyczno – ruchowych z wykorzystaniem Bum Bum Rurek. Wspólne muzykowanie, a także zabawy ruchowe z wykorzystaniem tub dźwiękowych sprawiły dzieciom dużo radości.

Magdalena Depta

Dzieci z grupy Misie i Słoneczka trzymają w ręku kolorowe rurki oraz przybierają z nimi różne pozy.

Przedszkolaki z grupy Zajączki i Motylki siedzą w kole. Każde dziecko trzyma w ręku kolorową tubę i uderza nią o podłogę.

Pszczółki oraz Skrzaty uczestniczą w zajęciach z wykorzystaniem Bum Bum Rurek. Przedszkolaki masują tubami wybraną część ciała.