„ŻABKI” JEDZĄ ZDROWO I KOLOROWO

,,Jem zdrowo i kolorowo,
   bo chcę zawsze zdrowy być!
   Daję na to moje słowo…”

Zagadnienia dotyczące zdrowia i zdrowego odżywiania podejmowane są często przez nauczycielki naszego przedszkola. W pogadankach, na zajęciach dzieci zapoznają się z ,,piramidą zdrowego żywienia „, poznają wartości,  walory odżywcze i zdrowotne różnych produktów.
Na ostatnich zajęciach dużo mówiliśmy o owocach. W związku z tym dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Przedszkolaki samodzielnie kroiły owoce, mieszały i degustowały. Sałatka smakowała wyśmienicie i dzieci już planują kolejną zdrową i smaczną potrawę.
                        Opracowały
                 M.Kapica, B.Knop


Na zdjęciu stoi grupa 17 dzieci ubranych w kolorowe fartuszki i czapki kucharskie.


Na zdjęciu 6 dzieci siedzi przy stoliku i kroi owoce.


Na zdjęciu 5 dzieci siedzi przy stoliku i kroi owoce.


Na zdjęciu grupa 14 dzieci siedzi przy stolikach i kroi owoce.


Na zdjęciu dziewczynka kroi owoce.


Na zdjęciu grupa 16 dzieci siedzi przy stolikach i je  przygotowaną własnoręcznie
sałatkę.