ZAJĄCZKI LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU  „JESIENNY ROLKOTELEGRAM”

ZAJĄCZKI LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „JESIENNY ROLKOTELEGRAM”

Przedszkolaki z grupy Zajączki wspólnie ze swoimi Paniami postanowiły spróbować swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na wykonanie miłej wiadomości w formie laurki (tzw. rolkotelegram), skierowanej do wybranej przez siebie osoby. Do naszych prac wykorzystaliśmy rolki po papierze toaletowym.
Konkurs zorganizowany został w ramach akcji Zdrowo i Sportowo, w której Zajączki biorą czynny udział. Wykonanie prac poprzedziły zajęcia, na których wspólnie omówiliśmy czynności, które wzmacniają odporność i związane są z utrzymaniem właściwej higieny. Dzieci ćwiczyły prawidłowe mycie rąk w łazience. Zapamiętały również, że oprócz higieny własnego ciała ważne jest utrzymanie higieny wokół siebie poprzez dbanie o czystość pomieszczeń czy zabawek. W utrwaleniu tej wiedzy pomocne okazały się plansze, na których miś Velvetuś (bohater naszych zajęć) udzielał przedszkolakom cennych wskazówek. Tego dnia nie zabrakło również wielu ciekawych aktywności sportowych, które Zajączki uwielbiają.
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z naszych zajęć oraz zdjęcia prac konkursowych wykonanych przez dzieci, dzięki którym znaleźliśmy się wśród laureatów konkursu.
Serdecznie gratulujemy naszym Zajączkom!

Magdalena Depta
Wanda Mortoń