ZDROWE ODŻYWIANIE MA ZNACZENIE

W dniu 22.10.2021r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z  dietetykiem z NaturHouse w Radomsku. Odbyła się aktywna pogadanka na temat tego co warto jeść aby organizm dziecka ale też człowieka był prawidłowo odżywiony i zdrowy. Szczególna uwaga została poświęcona warzywom, owocom, mleku, produktów z pełnego ziarna no i oczywiście aktywności fizycznej.
Ku mojej niesamowitej radości większość dzieci uprawia jakieś sporty, rower, rolki, basen, dziewczynki balet, chłopcy piłka nożna, rewelacja i ukłon w kierunku rodziców, którzy dbają o poziom aktywności swoich dzieci, to bardzo istotny element prawidłowego rozwoju – wspomina Pani dietetyk.
Dzieci podczas spotkania poznały piramidę zdrowego odżywiania. Pani dietetyk wraz z pomocą asystentki, przygotowały dla maluchów wyklejanki do piramidy żywienia. Dzieci pod okiem obu Pań podzielone na zespoły samodzielnie stworzyły własne piramidy, poszło im to bardzo sprawnie, działały z uśmiechem na ustach.
Muszę przyznać, że przedszkolaki są niesamowicie wyedukowane w aspekcie zdrowego odżywiania i wiedzą, co jest warto jeść a czego nie, ale to ukłon w kierunku wychowawczyń, które tak wiele opowiadają im na ten temat – mówi Pani dietetyk.
Podczas spotkania dzieci miały przyjemność wypić sok marchwiowo – jabłkowy, który przygotowały wraz z paniami.

Beata Wolska