„HUMOR W POEZJI – CO W BAJKACH STRASZY”

W miesiącu marcu zorganizowany został przez PSP 8 oraz MDK Radomsko konkurs recytatorski w formie ON – LINE dla dzieci 6 – letnich, i klas I oraz klas II i III szkół podstawowych.
Celem konkursu było:
• rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów;
• propagowanie poezji dziecięcej;
• rozwijanie umiejętności wyrażania własnych uczuć podczas recytacji;
• rozwijanie umiejętności wyrażania treści utworu poetyckiego gestem i mimiką;
Wskazana była charakteryzacja i odpowiedni strój, a utwór miał dotyczyć tematyki konkursu. Nagrane filmiki z utworami podlegały ocenie społeczności internetowej poprzez oddanie głosu – lajku.
Reprezentantem naszego przedszkola w konkursie był Jakub Czechowski z grupy 6 A
Biedronek. Kuba wystąpił jak prawdziwy aktor z utworem Włodzimierza Ścisłowskiego „ Bal na Łysej Górze”. Bardzo duża liczba polubień – serduszek wskazywała na bardzo dobry występ i przygotowanie dziecka do konkursu.
Temat konkursu świetnie harmonizował z jednym z zadań rocznego planu pracy w b.r. szkolnym w naszym przedszkolu: „Emocje pokazujemy i dobrze się z tym czujemy – kształtowanie umiejętności wyrażania własnych emocji – emocje ukryte w bajkach”.
Kubie gratulujemy występu i popularności.

Barbara Kabzińska