Maluchy poznają zwyczaje ptaków

Czy wiecie jakie zwyczaje mają ptaki? Jakie rodzaje gniazd budują, jak opiekują się swoimi pisklakami, jakie są ich ulubione smakołyki? To jedne z wielu pytań na które odpowiedział nasz gość – Pani Izabela Randak, pracownica nadleśnictwa, która odwiedziła dzieci z grup młodszych. Dzieci mogły zobaczyć ptaki z różnych gatunków, dowiedzieć się jak odróżnić samca od samiczki, co robią ptaki żeby zdobyć partnera lub partnerkę, z czego budują gniazda i jakie są ich rodzaje oraz wiele, wiele innych ciekawostek. Temat ptaków bardzo zaciekawił dzieci, dopytywały oraz same odpowiadały na pytania Pani leśnik. To interesujące spotkanie oraz wiedza, którą zdobyły na pewno pozostanie w ich pamięci na bardzo długo.

Ewa Banaszek