DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

“Miś pluszowy, Miś kudłaty, Biały, czarny lub łaciaty. Wszystkie misie my kochamy, Bo ich święto dzisiaj mamy!”     25 listopada obchodziliśmy w naszej grupie bardzo ważne dla każdego dziecka święto – „Dzień Pluszowego Misia”. Podczas zabaw przedszkolakom  towarzyszył ich ulubiony pluszowy przyjaciel. W tym dniu dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów

Zajączki uczestniczą w Bożonarodzeniowym Konkursie „Anioły z masy solnej i Pierniki”

Dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w XVI Powiatowym Konkursie Bożonarodzeniowym „Anioły z masy solnej i Pierniki” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach. Wspólnie w domach zostały przygotowane pierniki oraz anioły.Oto wspaniały efekt tych prac. Wanda Mortoń Na stole leżą pierniki Julii Na stole leżą pierniki Wiktorka Na stole leżą anioły z  masy solnej.

CZYTAMY DZIECIOM

Człowiek nie rodzi się czytelnikiem. Trzeba obudzić w dzieciach zapał do książek. Istnieje niezawodny i sprawdzony sposób, by czytanie uczynić atrakcyjnym dla dziecka. Jest nim- głośne czytanie. W ramach akcji „Czytamy dzieciom” do naszego przedszkola zaproszono harcmistrza Grzegorza Ciepielewskiego, który przeczytał starszakom  bajkę ekologiczną „Plastikowa księżniczka”. Dbając  o to, aby czytanie kojarzyło się z

Matematyczne Święto Misia

25 listopada przedszkolaki z grupy Motylki po hucznych obchodach z okazji Dnia Pluszowego Misia uczestniczyły w matematycznych zabawach z Misiem w roli głównej. Podczas zabaw zostało przybliżone pojęcie kodowania, klasyfikacji oraz przeliczanie. Dzieci układają obrazek misia.   Na zdjęciu znajdują się dzieci, które układają obrazek z pociętych elementów.   Dzieci klasyfikują misie.   Mały miś

RODZICE CZYTAJĄ BAJKI

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. W ramach realizacji zadania „Czytanie uczłowiecza” nauczycielki zaprosiły rodziców do czytania bajek.          Pierwszą odważną mamą, która nas odwiedziła była mama Mateuszka, która zasłuchanym przedszkolakom przeczytała ulubioną książeczkę syna. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas...

„Czytam z mamą, czytam z tatą”

22.11.2021r. został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny, realizowany w ramach kontynuacji Narodowego  Programu Czytelnictwa. Dzieci wraz z rodzicami, chętnie przystąpili do zadania, którego celem było wykonanie rodzinnej fotografii na temat czytania z rodzicami. Julia z naszej grupy,  zajęła III miejsce. W nagrodę otrzymała dyplom, książeczkę oraz grę. Gratulacje! Na zdjęciu znajduje się dziewczynka z dyplomem i nagrodami.

ROZSTRZYGNIĘCE KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,MÓJ PLUSZAK PRZYTULANKA”

26 listopada w Bibliotece Pedagogicznej w Radomsku odbył się finał konkursu plastycznego, którego organizatorem było Centrum Rozwoju Edukacji WŁ Biblioteka Pedagogiczna Filia w Radomsku. W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola, z grup 5 i 6 latków. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego pluszaka- przytulanki. Celem konkursu było propagowanie Światowego

Pomarańczowa jesień w Zajączkach

W  listopadzie dzieci oglądały świat przez pomarańczowe okulary .Realizując zajęcia z programu „Mali Ekolodzy” dzieci stworzyły z liści w kolorze pomarańczowym drzewa oraz wykonały pracę plastyczną „Ostatnie liście na drzewie.” Wanda Mortoń Wystawka drzew wykonanych z rolki i zasuszonych liści. Dzieci malują drzewa wykorzystując kolor pomarańczowy.   Wykonane prace.

„Jeżyki rozpoznają bajki i baśnie”

24 listopada 2021 roku dzieci z grupy 5-latki „A” Jeżyki uczestniczyły w quizie „Jaka to baśń? Jaka to bajka?” Celem quizu było rozpoznawanie przez dzieci znanych baśni i bajek, doskonalenie logicznego myślenia, integracja grupy. Postawione zadania pobudzały aktywność dzieci, zachęcały do współdziałania w zespole.   (Dzieci rysują przy stolikach ulubione postacie z bajek)

„Zabawy badawcze dla dzieci”

W dniu 25.11.2021 dzieci z grupy „A” uczestniczyły w zabawach i doświadczeniach badawczych przeprowadzonych przez pana G. Ciepielewskiego. Ciekawostki dla dzieci z zakresu nauki były pokazywane dzieciom w bardzo ciekawy i interesujący sposób. Dzieci były bardzo zainteresowane.     (Dzieci uczestniczą w zabawach badawczych prowadzonych przez zaproszonego gościa)