Kwietniowe odkrycia przyrodnicze na kółku eksperymentalnym

W kwietniu uczestnicy kółka eksperymentalnego zgłębiali tajemnice Ziemi i przyrody. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznawać naturalne materiały oraz odkrywać ich właściwości poprzez obserwacje i doświadczenia. Przedszkolaki badały piasek, ziemię i kamienie, porównując ich wygląd, strukturę oraz zastosowanie. Z zainteresowaniem oglądały zgromadzone okazy, dotykały ich i opisywały swoje spostrzeżenia. Wiele radości sprawiły również zadania związane

Mali odkrywcy na kółku eksperymentalnym -marzec

Podczas kolejnych zajęć kółka eksperymentalnego dzieci wcieliły się w rolę małych naukowców i odkrywały tajemnice przyrody poprzez doświadczenia oraz obserwacje. Przedszkolaki założyły hodowlę fasoli i sprawdzały, czego potrzebuje roślina, aby rosnąć. Z zainteresowaniem obserwowały kolejne etapy wzrostu oraz zmiany zachodzące w nasionach. Dzieci badały również, jak powstaje błoto. Podczas eksperymentu samodzielnie mieszały ziemię z wodą,

„Duży i mały – matematyk doskonały!” – realizacja projektu

W lutym br. rozpoczęliśmy realizację projektu „Duży i mały – matematyk doskonały!” w ramach programu grantowego „Rosnę z matematyką” organizowanego przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Pierwszym działaniem było tworzenie mini-książeczki z figurami geometrycznymi metodą projektu „Moja pierwsza książeczka”. Przez cały tydzień, dzieci codziennie poznawały nową figurę geometryczną tworząc kolejne strony książeczki.

„Mały chemik” – kółko eksperymentalne – styczeń

Na kółku eksperymentalnym dzieci wykonywały ciekawe doświadczenia chemiczne, poznając podstawowe reakcje w bezpieczny i atrakcyjny sposób. Podczas eksperymentu z wulkanem z sody i octu obserwowały efektowną reakcję chemiczną, w której powstawała piana przypominająca wybuch wulkanu. Uczestnicy dowiedzieli się, że połączenie różnych substancji może prowadzić do widocznych zmian i nowych efektów. W doświadczeniu „kolorowe mleko” dzieci

„Światło i ciemność” – kółko eksperymentalne -grudzień

Na kółku eksperymentalnym dzieci poznawały zjawiska związane ze światłem i ciemnością oraz dowiadywały się, jak ważną rolę światło odgrywa w codziennym życiu. Podczas zabaw z latarką obserwowały, w jaki sposób światło oświetla różne przedmioty, jak powstają cienie oraz jak zmieniają się ich kształty i wielkość w zależności od odległości źródła światła. Uczestnicy eksperymentowali również z

„Powietrze wokół nas” – kółko eksperymentalne -listopad

Na kółku eksperymentalnym dzieci wykonywały doświadczenia związane z powietrzem, poznając jego właściwości. Uczestnicy obserwowali, że powietrze zajmuje miejsce, może wprawiać przedmioty w ruch oraz wywiera nacisk. Dzięki prostym eksperymentom dzieci uczyły się poprzez zabawę, rozwijając ciekawość świata i umiejętność wyciągania wniosków z obserwacji.  

Przyjęcie urodzinowe w grupie Pszczółki

Do zabawy mnóstwa siły, Żeby każdy dzień był miły, Pełen śmiechu i radości, Wielu urodzinowych gości, Stu prezentów, stu buziaków, Zdrowia, szczęścia i słodyczy Grupa Pszczółek Życzy!!! Z początkiem lutego odbyło się przyjęcie urodzinowe dzieci, które swoje urodziny obchodzą zimą. Wspólne odśpiewanie “Sto lat”, składanie życzeń i oczywiście uroczysty poczęstunek sprawił Pszczółkom wiele radości. Wszystkim

Dzień otwarty w przedszkolu

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozpoczęło edukację w miejscu, które nie tylko zapewni mu bezpieczeństwo, ale także rozwinie jego talenty, zainteresowania i umiejętności. Dni otwarte w przedszkolu to doskonała okazja, by przekonać się, czy wybrana placówka spełnia te wymagania. To także czas pełen emocji, zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. W tym

Dzień grzyba

W dniu 24.09.2024 dzieci z  grupy „Motylki”, obchodziły „Dzień grzyba”, w związku z tym obejrzały prezentację multimedialną pt. „Kazio i grzyby”, dzięki, której przedszkolaki dowiedziały się jakie rodzaje grzybów wyróżniamy, jak zachować się w lesie i w trakcie grzybobrania. Następnie dzieci, przy użyciu farb i folii bąbelkowej wykonały pracę plastyczną – sylweta grzyba, uczestniczyły także

PRACOWNICY PRZEDSZKOLA

Dyrektor – Anna Soboń Zastępca dyrektora – Agnieszka Grabarczyk – Ciesielska Nauczyciele: Banaszek Ewa Depta Magdalena Dybka Renata Foksowicz Krystyna Jaguścik Jolanta Kapica Monika Kawka Ewa Kotlewska Dorota Kowalczyk Renata Kowalska Beata Król – Mucharska Katarzyna Kubanowska Alina Kułak – Górna Katarzyna Lichota Karolina Ligęza Joanna Molińska Joanna Mortoń Wanda Stefańczyk Katarzyna Szewczyk Barbara Wolska

Wycieczka do MiniZoo

Z okazji zakończenia roku szkolnego nasza grupa wybrała się na wycieczkę do MiniZoo w Radomsku. Dzieci miały okazję karmić alpaki i kozy, poznały różne egzotyczne zwierzeta, miedzy innymi kangury, kapibary, lemury, węże i kameleony. Dowiedziały się z jakiego zakątka świata pochodzą i jakie są ich ulubione przysmaki. Nie zabrakło również czasu na zabawę na placu

Dzień Strażaka

4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka Z tej okazji składamy wszystkim strażakom serdeczne podziękowania za działalność ratowniczą i bezinteresowna służbę drugiemu człowiekowi. Życzymy niewyczerpanej siły, dużo wytrwałości, licznych sukcesów oraz satysfakcji z pracy. Niech podejmowane przez Was działania będą zawsze źródłem dumy i społecznego uznania! Okazja ta przysłużyła się utrwaleniu przez dzieci sytuacji, w których można

Dzień Świadomości Autyzmu w grupie „Kotki”

W dniu 03.04 dzieci z grupy „Kotków” brały udział w obchodach Dnia Świadomości Autyzmu. Pierwszą część  tego dnia wraz z innymi grupami spędziły oglądając prezentację multimedialną oraz  bajkę „Jaś i niebieskie motyle”. Następnie, już w grupie  zapoznały się z  przygotowanym dla nich materiałem, prowadziły przy tym ożywioną dyskusję i zadawały mnóstwo pytań. „Kotki” w sposób

„Jagódki” żegnają przedszkole

Chociaż jasno słońce świeci trochę smutne są dziś dzieci. Czas uścisnąć sobie ręce i pożegnać najgoręcej. Dziś żegnajcie „sześciolatki”. Przyszedł teraz inny czas. Do Nas przyjdą nowe dzieci, a My dziś żegnamy Was. Miło było razem z wami bawić się tu zabawkami. Teraz czeka na was szkoła, szkolny dzwonek głośno woła. Dla Was w szkole

„Śniadanie wielkanocne”

Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku. I wielka miłość rośnie w nas. Życzenia pokoju w sercach i wzajemnej życzliwości podczas Świąt Wielkiej Nocy dla przedszkolaków i swojego personelu złożyła Pani Dyrektor, po czym „Jagódki” zasiadły do suto zastawionego stołu. Świątecznie, kolorowo ale przede wszystkim smacznie

Coraz bliżej święta…

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnym, dzieci z grupy ” Jagódki” uczestniczą w różnych formach zajęć dydaktyczno – wychowawczych, mających na celu przybliżenie tradycji z nimi związanych. Jedną z nich była wycieczka do Muzeum Regionalnego w Radomsku. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat związany z tradycjami świąt. Na kiermaszu można  było kupić i obejrzeć tradycyjne

„Zwierzęta wokół nas”

Dzieci z grupy „Jagódki ” w piękny poniedziałkowy dzień,  udały się z wychowawcą do zwiedzania wystawy „Zwierzęta wokół nas” – ekspozycji ze zbiorów Działu Przyrody Muzeum Częstochowskiego.   Było to bardzo ciekawe doświadczenie, zobaczyć z bliska zwierzęta oraz ptaki, które są tak dobrze znane dzieciom z literatury, opowiadań czy albumów. Dzieci poznawały i utrwalały nazwy

Obchody Światowego Dnia Wody z PAH

  Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. W tym dniu przedszkolaki ubrane na niebiesko wzięły udział w zabawach, poznały wędrówkę kropel wody. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje  w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Brały

WITAJ WIOSNO

W poniedziałek 21 marca „Jagódki” świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. W tym wyjątkowym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane  w wiosenne barwy. Powitały  Wiosnę tańcem i piosenką. Wysłuchały bajki „W poszukiwaniu wiosny”. Uczestniczyły w wiosennych konkursach, grach. Rozwiązywały także zagadki związane z tą porą  roku.  Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą o nadchodzącej porze roku, doskonale poradziły

„Jagódki” zakładają zielony ogródek

Na parapecie skrzynek bez liku, trochę nasionek, trochę słoików. Każdy przedszkolak sadzi i sieje, i co dzień patrzy, co się tam dzieje. Pilnuje, żeby nie były suche, a potem zbiera szczypior, rzeżuchę. Myje i sieka na kanapeczki zdrowe roślinki z własnej grządeczki.   Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej

DZIEŃ KOBIET W ŻABKACH

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień dla wszystkich Kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Z tej okazji w grupie Żabek odbyła się uroczystość. Chłopcy złożyli życzenia, zaśpiewali swoim koleżankom ,,100 lat” i wręczyli upominki. Święto Kobiet to doskonały sposób kształtowania u dzieci pamięci o różnych uroczystościach i wyrabianie nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Na zdjęciu

Światowy Dzień Matematyki

Przedszkolaki z grupy „Jagódki”  uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych z okazji Dnia Matematyki. Na dobry początek dnia odbyła się matematyczna gimnastyka z wykorzystaniem kostki liczbowej. Następnie w małych zespołach dzieci rozwiązywały różne zadania matematyczne. Wykazały się przy tym umiejętnościami w sprawnym dodawaniu i odejmowaniu, rozwiązywaniu zadań z treścią, mierzeniu długości pasków papieru. Doskonaliły także orientację przestrzenną,

„Kobietki „świętują….

  Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia  oraz tulipany. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne